Relæ med fokus på enkel betjening
Schneider Electric lancerer nu en ny, bred serie af relæer til interfaces, der er udviklet specifikt til at sikre markedets mest enkle og effektive betjening.
Èn enkelt finger. Det er alt, der skal til for at teste og betjene relæerne i serien Zelio RXG fra Schneider Electric, fremhæver firmaet. Zelio RXG sikrer hurtig montering og betjening samt helt nye muligheder for effektiv test. Serien giver som den første på markedet mulighed for hurtigt at teste applikationen med et enkelt tryk uden brug af værktøj. Det sikrer en ny, lille testknap forrest på relæet.Monteringen af Zelio RXG er også blevet endnu nemmere med nye, kraftige stikben, der garanterer et robust design, som minimerer mængden af ødelagte stikben under montering.
Zelio RXG tilbyder som den eneste serie på markedet et komplet program af spolespænding, der dækker fra 6VDC til 110VDC og 24VAC til 230VAC.
Fleksibiliteten slår også igennem i forhold til at koble beskyttelse på de nye relæer, der nemt kan bruges med dioder, dioder med LED, RC-led samt med varisator og LED.
www.schneider-electric.dk